Manchester United wybrał pierwszego dyrektora sportowego

John Murtough został wybrany pierwszym dyrektorem sportowym w historii klubu i będzie odpowiedzialny za operacje i strategie we wszystkich funkcjach piłkarskich klubu. Pierwszym dyrektorem technicznym klubu został były pomocnik Manchesteru United – Darren Fletcher.

Fletchera nie trzeba przedstawiać fanom United. Spędził 20 lat w klubie jako zawodnik po tym, jak przeszedł przez Akademię, aby zagrać w ponad 340 występach w pierwszej drużynie w latach 2003-2015, zdobywając pięć tytułów Premier League, Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi, Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata.

Były pomocnik reprezentacji Szkocji od stycznia był w sztabie trenerskim pierwszego zespołu, oglądając mecze z wysokich trybun, aby mieć inny punkt widzenia od reszty trenerów. Fletcher, zdeklarowany maniak futbolu, który ogląda mecze na całym świecie, jest zafascynowany taktyką i chciałby czasami móc po prostu cieszyć się meczami jako fan, zamiast studiować schematy gry.

Feltcher przez całe dorosłe życie mieszkał w Manchesterze z rodziną i ich psem. Wrócił do klubu, ponieważ menedżer Ole Gunnar Solskjaer potrzebował pomocy podczas pandemii koronawirusa. Para ma doskonałe relacje, a Fletcher zaimponował wszystkim podczas codziennej pracy w centrum treningowym Carrington.

„Wspaniale jest wrócić do klubu i cieszę się, że mogę przyjąć tę nową rolę” – powiedział Fletcher, który może pomóc w identyfikacji i kontakcie z potencjalnymi wzmocnieniami klubu. „Idziemy we właściwym kierunku i nie mogę się doczekać dalszej pracy z Ole i jego zespołem trenerskim, a także z Johnem jako dyrektorem sportowym, aby pomóc młodym graczom przebić się do pierwszego zespołu i dalej rozwijać piłkarską stronę klubu. Wspaniale jest widzieć, że wszyscy obecni pracownicy prowadzą Manchester United w kierunku nowej ery sukcesu ”.

John Murtough jest w klubie od 2013 roku, będzie pełnił funkcje kierownicze i odpowiadał za operacje i strategię we wszystkich sekcjach piłkarskich. W piłce nożnej pracuje od 23 lat, a ostatnio był na czele sekcji rozwoju piłkarskiego w klubie.

John Murtough ściśle współpracuje z Solskjaerem i resztą personelu piłkarskiego, tworząc struktury, procesy i kulturę, aby zapewnić sukces na boisku. Akademia i dział rekrutacji United zmieniły się w ciągu ostatnich pięciu lat. Wcześniej niedofinansowane, teraz kwitną.

Krok milowy dla Manchesteru United

Fletcher będzie ściśle współpracował z Murtough, aby dawać techniczne informacje i wskazówki we wszystkich obszarach piłkarskich klubu. Skoncentruje się na skoordynowanym i długoterminowym podejściu do rozwoju zawodników i drużyn, pomagając utrzymać integralną więź między Akademią a pierwszym zespołem.

Jako dyrektor sportowy John Murtough będzie na co dzień współpracował z Solskjaerem, aby dostosować rekrutację i inne strategie oraz zapewnić, by pierwsza drużyna miała najlepsze w swojej klasie wsparcie operacyjne, jakiego potrzebuje, aby odnieść sukces.

Solskjaer będzie kontynuował swoją rolę w procesie rekrutacji, wspierany przez rozbudowany scouting i dział analizy danych, które będą nadal podlegać Murtough. Matt Judge z nowym tytułem dyrektora ds. negocjacji piłkarskich i będzie nadal negocjował transfery.

„To bardzo ekscytujący czas dla wszystkich w Manchesterze United, z pierwszą drużyną, drużyną Akademii i drużyną kobiet, które już osiągają dobre wyniki, a jeszcze wiele rozwoju przed nimi.” – powiedział Murtough. „To zaszczyt być częścią tego procesu i kierować działem piłkarskim Manchesteru United, współpracując z Ole, Casey i wieloma innymi naprawdę wybitnymi pracownikami, którzy są zaangażowani w zapewnienie sukcesu temu klubowi.”

Ed Woodward, wiceprezes Manchesteru United, powiedział: „Są to niezwykle ważne nominacje, które wzmacniają postęp, jaki poczyniliśmy jako klub w ostatnich latach w nieustannym dążeniu do sukcesu.”

„Poczyniliśmy już wielkie postępy w prowadzeniu naszej działalności piłkarskiej, a korzyści są widoczne w odradzającym się procesie przebijania talentów Akademii do pierwszego zespołu oraz w naszych lepszych rekordach rekrutacyjnych. John odegrał integralną rolę w naszych postępach w tych obszarach, a jego głębokie zrozumienie rozwoju gwarantuje, że tradycje klubu polegające na wprowadzaniu młodych graczy z Akademii do pierwszej drużyny będą kontynuowane. Ta nowa pozycja jest naturalną ewolucją, która wykorzystuje jego cechy przywódcze i wieloletnie doświadczenie w grze.

„Wspaniałe osiągnięcia Darrena jako piłkarza i jego własna podróż od Akademii do zwycięzcy Premier League i Ligi Mistrzów oznaczają, że w naturalny sposób wzbudza szacunek i rozumie tę istotną część DNA klubu. W tej nowej roli, pierwszej w naszej historii, będzie udzielał porad technicznych we wszystkich aspektach piłkarskich, a także przyczyni się do komunikacji i realizacji naszej filozofii piłkarskiej we wszystkich obszarach klubu. Bardzo się cieszę, że John i Darren przyjęli te role i nie mogę się doczekać wkładu, jaki wniosą wraz z Ole i resztą personelu, gdy będziemy budować przyszły sukces.” – podsumował Woodward.

admin

Angielska piłka, kawa, whisky.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *