Chris Wilder odchodzi z Sheffield United po 5 latach pracy.

Chris Wilder opuszcza Sheffield United, które wprowadził do Premier League z League One. The Blades zajęli dziewiąte miejsce w zeszłym sezonie, a było to ich pierwsza kampania w najwyższej lidze od sezonu 2006/07. Kapitan zmuszony jest opuścić tonący statek wcześniej niż jego załoga, a wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu będą pływać na wodach Championship.

Chris Wilder odchodzi z Sheffield United

Wilder od dziecka jest fanem The Blades i przejął klub z Bramall Lane w maju 2016, by poprowadzić klub do awansu z League One w swoim pierwszym sezonie.
Zabrał Sheffield United do Premier League zaledwie dwa sezony później i poprowadził ich do niezwykle godnego dziewiątego miejsca w ich pierwszej kampanii z powrotem w najwyższej klasie.

Niestety w obecnym sezonie klub nie potrafi odbić się od dna, a do tego doszły napięcia między trenerem, a właścicielami klubu. Ten pierwszy oczekiwał większego wsparcia ze strony klubu, Ci drudzy chcieli przykręcić kurek przez straty spowodowane pandemią. Sheffield United na wzmocnienia po awansie do Premier League wydały 100 mln funtów.

Jako tymczasowy trener zastapi go Paul Heckingbottom

admin

Angielska piłka, kawa, whisky.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *