18-0. Tak odpowiedział Guardiola na pytanie dziennikarza o wynik meczu z Southampton.

Pep Guardiola twierdzi, że jego drużyna Manchesteru City daje z siebie wszystko na treningach, żeby w środę powrócić na zwycięską ścieżkę meczem z Southampton i na pytanie o wynik sarkastycznie zażartował, że jego drużyna wygra 18:0.

Liderzy Premier League zakończyli swoją rekordową passę 21 zwycięstw, gdy zostali pokonani przez rywali Manchester United w niedzielnych derbach na stadionie Etihad. Zapytany o nastroje panujące w drużynie, menedżer City – Guardiola powiedział na swojej przedmeczowej konferencji prasowej: „Mieszanka rozczarowania i smutku, ale jednocześnie każdy kolejny dzień jest trochę lepszy i teraz nie możemy się już doczekać, aby spróbować zagrać jutro dobry mecz”.

“To normalna reakcja, kiedy przegrywasz” – dodał hiszpan. “Wolę, kiedy moi piłkarze myślą o tym, jak trudno jest wygrywać mecze i mieć takie zwycięskie serie, a my to zrobiliśmy. Teraz myślimy tylko o kolejnym spotkaniu. Premier League jest bardzo wymagającą ligą.”

“Dobrze zdać sobie sprawę, czego dokonaliśmy i jak wiele jeszcze jest do zrobienia, żeby w ostatnich meczach liczyć się w walce o zwycięstwo w lidze”. Guardiola uważa, że ​​ważne jest, aby porażka w derbach została usunięta z umysłu – jest to podejście, które przyjmuje po każdym meczu, niezależnie od wyniku. Powiedział: „Zapominamy o każdym meczu, o tym, co zrobiliśmy poprzedniego dnia, nawet gdy wygraliśmy. Kiedy przegrywamy, jest tak samo. „Nie będziemy wpadać w depresję, jeśli następne mecze nie będą dobre. To piłka nożna, na całym świecie przegrywasz mecze. „Nienormalna sytuacja to seria, kórą osiągneliśmy. To jest niezwykła rzecz ”.

Myślicie o strzeleniu 9 bramek?

„Zdobędziemy 18 bramek – 18:0, to będzie wynik.” – opowiedział sarkastycznie Guardiola.

“Co za pytanie! Stracili dziewięć bramek, kiedy grali 88 minut 10 przeciwko 11. Myślisz, że to żart? Że mamy zamiar strzelić dziewięć lub 18 bramek? Bądź poważny.” – wyraźnie zdenerwował się Guardiola.

„Po prostu próbujemy wygrać mecz. Byłby to dla nas niesamowity sukces. Wygrać mecz, to wszystko. ”

City nadal ma 11-punktową przewagę nad United na szczycie tabeli, ale Guardiola ostrzegł, że zadanie jest nadal dalekie od wykonania, a ich rywale wciąż mają szansę.

Powiedział: „Gdy opcja jest otwarta, wszystko może się zdarzyć w piłce nożnej. Nikt nie przypuszczał, że możemy wygrać 21 meczów z rzędu. Wszystko może się zdarzyć. United może to zrobić.

„Zostało nam 10 gier i musimy wygrać sześć lub siedem gier, aby być matematycznym mistrzem. Jutro spróbujemy wygrać pierwszą. ”

admin

Angielska piłka, kawa, whisky.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *